Атлетико Мадрид с инфарктен обрат, увеличи преднината си

Атлетико Мадрид победи инфакртно Ейбар с 3:2 в третия кръг на Ла Лига. Домакините изоставаха в резултата, след като за гостите се разписаха Чарлез в 7-та минута и Анаиц Арбия в 19-тата.

Футболистите на Диего Симеоне обаче успяха да надигнат глави и да стигнат до страхотен обрат. В 27-та минута гол отбеляза Жоао Феликс, който в атака си партнира с Диего Коща. Припомняме, че Коща бе контузен и това бе първият му мач за новия сезон.

През второто полувреме Атлетико Мадрид продължи с вкарването на голове. Витоло изравни в 52-рата минута, а Томас оформи крайния резултат, вкарвайки в 90-тата минута от мача.

Така отборът, воден от Диего Симеоне е на първата позиция в класирането с 9 точки с преднина от 5 пред Барселона и Реал Мадрид. След „червено-белите“ в челната тройка в класирането на Ла Лига се нареждат отборите на Севиля и Атлетик Билбао.

В друг мач от испанското първенство съперникът на Лудогорец в Лига Европа Еспаньол загуби с 0:3 като домакин на Гранада.. По този начин отборът е на предпоследната 19-та позиция в класирането само с една точка.