Атлетико Мадрид обърна палача на Лудогорец

Милен Костов Милен Костов

Атлетико Мадрид победи Еспаньол с 3:1 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Сехи Дардер даде преднина на гостите, но попадения на Анхел Кореа, Алваро Мората и Коке донесоха трите точки за “дюшекчииете”.

Първото полувреме започна с натиск на домакините. В 16-aта минута Мората проби през защитата на гостите, но ударът му бе неточен. Минута по-късно Налдо бе заменен от Дидак Вила заради контузия. След смяната нещата се промениха. Еспаньол погледна по-смело към вратата на “дюшекчиите” и поведе в 38-та минута. Виктор Санчес напредна с топка в крака и подаде на Дардер, който стреля мощно с десния си крак към далечния ъгъл. Домакините обаче съумяха да възобновят равенството точно преди почивката. Алваро Мората получи топката по въздух в наказателното поле. От нищожен ъгъл той прехвърли вратаря и качи топката на главата на Кореа, който я изпрати в опразнената врата. Ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР, но не бяха открити нередности и попадението бе зачетено.

През вторaта част възпитаниците на Диего Симеоне потърсиха второ попадение. В 52-та минута домакините претендираха за дузпа, но Хесус Хил Мансано не отсъди 11-метров наказателен удар, след като разгледа положението със системата ВАР. В 59-та минута обратът бе пълен. Витоло изведе Мората сам срещу вратаря и испанецът се разписа със силен шут в близкия ъгъл. До края на срещата гостите така и не заплашиха вратата на Ян Облак. В добавеното време Диего Коста върна от аутлинията подаване към дузпата. Там бе Коке, който хладнокръвно овладя и отбеляза със силен изстрел по земя.

Атлетико Мадрид заема третата позиция с актив от 24 пункта. Еспаньол е предпоследен с 8 точки.