Атлетико Минейро с невероятен рекорд в Копа Либертадорес

dsport.bg

Атлетико Минейро победи Индепендиенте дел Вайе с 3:1 и постави нов рекорд за мачове без загуба в Копа Либертадорес, еквивалент на Шампионска лига на Южна Америка.

Победата удължава серията им без поражение до 18 срещи, най-дългата в 62-годишната история на турнира.

Хълк отбеляза голове в началото на всяко полувреме и въпреки че Уилям Андрес Варгас Леон върна един за шампионите на Еквадор осем минути преди края, Савио възстанови преднината от две попадения на Атлетико в добавеното време.

Головете на Хълк бяха негови осми и девети в Либертадорес и го изкачиха на второ място в голмайсторската листа на Атлетико за всички времена. Той има два по-малко от Жо, който вкара много от попаденията си през 2013 г, когато Атлетико спечели турнира за първи и единствен път.

Атлетико е лидер в класирането в група "Д" и предсрочно се класира за осминафиналите на турнира.

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube и TikTok!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още