Атлетико Мадрид се върна на пътя на победите в Ла Лига, след като направи обрат срещу Леганес. "Дюшекчиите" спечелиха с 3:1 на стадион "Метрополитано". С основна роля за трите точки бе нападателят Александър Сьорлот, който вкара две попадения.

Отборът на Диего Симеоне събра 20 точки и се намира на третото място в таблицата. За Атлетико предстои домакинство на Лил в Шампионска лига.

В 11-ата минута Александър Сьорлот имаше добър шанс, но Марко Дмитрович спаси.

Изненадващо Леганес поведе в резултата в 34-ата минута. Иван Нею стигна до подаване и вкара с удар в горния ляв ъгъл.

Две минути преди края на редовното време на първата част Родриго Рикелме нахлу в пеналтерията. Дмитрович отново се намеси.

Майорка победи Райо Валекано

В 52-ата минута Анхел Кореа не реализира от отлична позиция, като изстрелът му премина покрай левия страничен стълб. Няколко минути след това и Самуел Лино пропусна.

17 минути по-късно Сьорлот изравни с удар в десния ъгъл. Обратът бе факт в 81-ата минута, като точен бе Антоан Гризман.

Две минути преди края на редовното време на мача Гризман получи директен червен картон, но след намесата на системата ВАР съдията Мунуера Монтеро промени решението си.

Сьорлот вкара втория си гол в срещата в 98-ата минута. Норвежецът се разписа с изстрел в десния ъгъл.