Атлетико удари Барса, Пике със съмнения за тежка контузия

Атлетико Мадрид победи Барселона с 1:0 в най-интересния мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Eдинственото попадение в срещата бе дело на Ферейра Караско. Тимът на Роналд Куман даде и свидна жертва в двубоя. Централният защитник на каталунците Жерар Пике напусна контузен в 62-ата минута, а първоначалните прогнози са, че испанецът е получил тежка контузия в коляното.

След успеха Атлетико вече има 20 точки, колкото и лидера Реал Сосиедад. Барселона пък е на неприличната за тима 10-а позиция в класирането с 11 точки.

Мачът започна с положения и пред двете врати. Още в 3-ата минута пас отдясно на Дембеле намери Гризман, но той стреля на сантиметри над гредата.

Две минути по-късно Тер Стеген трябваше да показва класата си, избивайки изстрел на Саул в корнер. Мадричани се активизираха и 12-ата минута Маркос Йоренте уцели напречната греда на вратата, пазена от Стеген с мощен изстрел.

В 41-ата минута на двубоя Меси излезе очи в очи с Облак, но от малък ъгъл не успя да даде аванс на тима си.

В края на първото полувреме след грешка в отбраната на Барселона, Караско наказа излезлия да го пресреща Тер Стеген и изведе Атлетико напред в резултата.

През втората част Барселона създаде две опасни атаки чрез Лангле, който обаче не успя да се разпише във вратата на Ян Облак.

В 57-ата минута Меси центрира отляво към далечната греда, където Клеман Лангле стреля с глава, но право в ръцете на Облак.

В 62-ата минута на мача Жерар Пике получи контузия и трябваше да напусне терена принудително, заменен от Сержиньо Дест. Десет минути по-късно Жоао Феликс остана под топката след центриране отляво.

В 80-ата минута Меси стреля от пряк свободен удар, но не успя да създаде неприятности на Облак. Две минути по-късно Гризман стреля отлично с глава, но стражът на мадричани улови.