Аугсбург победи Борусия Мьонхебгладбах с 2:1 у дома в първи мач от шестия кръг на Бундеслигата. Баварците събраха 7 точки на 11-ото място, изпреварайки „жребчетата“, които са 12-и с една по-малко.

Домакините излязоха напред в резултата след 39 минути игра, когато Кевин Шлотербек връхлетя върху отскочила топка в наказателното поле и с удар точно под напречната греда се разписа за 1:0.

Аугсбург стигна до второ попадение в 65-ата минута. След рикошет топката се озова в краката на Алекси Клод-Морис, който нанесе изстрел в центъра на вратата и покачи аванса на своя тим на 2:0.

Борусия Мьонхенгладбах успя да върне едно попадение седем минути след това. Кевин Щьогер центрира от корнер и качи топката на главата на Тим Клайндийнст, който я прати в мрежата за 2:1.