Аугсбург записа първата си победа от началото на сезона в Бундеслигата, след като се наложи у дома с 3:1 над новака Санкт Паули в мач от 3-ия кръг на германското първенство. Баварците стигнаха до успеха с голове на Мариус Волф, Филип Титц и Юсуф Кабадай, а почетното попадение за гостите бе Карло Букалфа. С този успех Аугсбург събра 4 точки и излезе на 10-ото място във временното класиране, докато Санкт Паули все още няма точки в актива си и е на 16-а позиция.

След първо полувреме, което завърши без голове, тимът на Йес Торуп започна ударно втората част. Мариус Волф се разписа след добавка, като голът му бе преразгледан с ВАР, но съдията Феликс Цвайер прецени, че при попадението не е имало игра с ръка и го зачете.

Арсенал е кралят на Северен Лондон! (ВИДЕО)

В 67-ата минута Франк Ониека центрира чудесно в наказателното поле и намери Филип Титц, който засече топката с крак и остави вратаря на гостите Никола Валиси безпомощен – 2:0.

„Пиратите“ се върнаха в мача с гол на Карло Букалфа четвърт час преди края на редовното време. Той се разписа с глава след центриране на Елиас Саад.

В добавеното време на мача Аугсбург реши всичко с трети гол, дело на Юсуф Кабадай, който получи топката на границата на наказателното поле от Кристиян Якич и с удар по земя оформи крайното 3:1!