
Getty Images
Australian Open
Australian Open
Главният човек зад Australian Open, Крейг Тайли, потвърди, че официалните лица на турнира са решили първият турнир от Големия шлем през 2024 г. да започне ден по-рано и за първи път да продължи 15 дни.
Решението е взето въз основа на данни, показващи, че мачовете продължават по-дълго от планираното, така че новият график е предназначен да намали напрежението върху играчите.
„Вслушваме се в обратната връзка от играчи и фенове и сме развълнувани да предложим решение за намаляване на късните финали, като същевременно продължаваме да гарантираме честни и справедливи мачове“, коментира Тайли.
„Допълнителният ден ще постигне това, добавяйки към графика за фенове и играчи. Първият кръг вече ще се играе в продължение на три дни вместо два, което ще даде на феновете допълнителен ден невероятен тенис, развлечения, храна и семейни забавления“, каза Тайли пред официалния уебсайт на турнира.
Синер спря похода на Григор Димитров в Пекин
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS