Австралиец триумфира на 200 метра бруст, постави нов олимпийски рекорд

Австралийският плувец Изаак Стъбълти-Куук спечели златния медал на 200 метра бруст в Токио. 22-годишният състезател се представи страхотно, като постави и нов олимпийски рекорд.

Американец спечели златото на 100 метра свободен стил с олимпийски рекорд

Той завърши с време 2:06.38, като подобри предишото постижение на Ипей Уатанабе от Игрите в Рио с 84 стотни. На второто място завърши нидерландецът Арно Каминга, който остана на 63 стотни зад победителя. Бронзът пък отиде при финландеца Мати Матсон, който финишира на 75 стотни от австралиеца.