Автогол и три пропуснати дузпи изхвърлиха Рен от Лига Европа

Шахтьор Донецк елиминира Рен в плейофа на Лига Европа. Френският тим успя да неутрализира гола аванс на украинския тим от първия мач и спечели с 1:0 на „Роазон Парк“ в рамките на 90-те минути, след което стигна до продължения. В тях двата отбора си размениха по едно попадение след 2:1 след 120 минути игра се пристъпи към изпълнението на дузпи, където французите направиха три пропуска и в крайна сметка Шахтьор се класира за осминафиналите с общ резултат 7:6 след изпълнение на дузпи.

Рен поведе с 1:0 с гол на Токо Екамби в 52-ата минута.

До края на редовните 90 минути нов гол не падна и се стигна до продължения.

Французите поведоха с 2:0 с гол на Ибрахим Салах в 106-ата минута.

Рен вече се виждаше класиран на осминафиналите, когато Жанюел Белосиен си отбеляза автогол в 119-ата минута и се стигна до изпълнение на дузпи.

Футболистите на Рен пропуснаха втората и трета дузпа, при което Шахтьор имаше много сериозно предимство. Украинците се нуждаеха от една реализира дузпа при четвъртото или петото изпълнение, но играчите на Шахтьор пропуснаха от бялата точка. Седмата дузпа за Рен бе пропусната отново, като този път Трубин хвана удара на Угочукву. За тима Донецк точен бе Келси, който по този начин класира Шахтьор за осминафиналите на Лига Европа.

Рома и Моуриньо матираха коравия Залцбург на ‘‘Олимпико‘‘ (ВИДЕО)