Автогол на Томас Дилейни провали Борусия Дортмунд в гостуването им на Айнтрахт Франкфурт. Двубоят от 5-ия кръг на Бундеслигата завърши при резултат 2:2.

Гостите от Дортмунд поведоха още в 11-ата минута с попадение на Аксел Витсел. Секунди преди края на първото полувреме обаче Айнтрахт изравни чрез Андре Силва, за когото това бе първи гол за германския тим. В 66-ата минута Джейдън Санчо изведе "жълто-черните" напред в резултата, след като се възползва от отличен пас на Витсел. Две минути преди края на редовното време обаче Дилейни си отбеляза автогол и лиши своя тим от трите точки.

По този начин Дортмунд събра 10 точки и се намира на трета позиция - на точка зад Байерн и на три зад лидера РБ Лайпциг.