АЗ Алкмаар се класира за полуфиналите в Лигата на конференциите след безапелационна победа с дузпи с 4:1 срещу Андерлехт. В реванша в Нидерландия домакините спечелиха с 2:0 с две попадения на Евангелиос Павлидис, като по този начин общият резултат стана 2:2, а при 11-метровите наказателни удари вратарят на АЗ Алкмаар Мат Райън спаси две от изпълненията на белгийския тим и така го отстрани по начина, по който Андерлехт отстрани Лудогорец в турнира. На полуфиналите нидерландският тим ще играе с победителя от сблъсъка Гент - Уест Хем.

Мачът на „AFAS Stadion“ започна ударно за домакините, които си спечелиха дузпа още в 3-ата минута за нарушение на Майкъл Мурийо. Зад топката застана Евангелиос Павлидис, който в 5-ата минута порази вратата на Андерлехт, като по този начин АЗ Алкмаар навакса половината от пасива си.

Натискът на АЗ продължи и в 13-ата минута Йенс Йодгорд сервира топката на тепсия за Павлидис, който бе останал на празна врата и просто чукна кълбото в мрежата за 2:0.

След този гол, изравнил общия резултат, очакванията на всички, че АЗ Алкмаар ще стигне бързо до пълен обрат не се оправдаха.

Следващото добро положение за нидерландците, а и като цяло в мача, дойде чак в 84-ата минута.

До края на редовното време и продължението не се стигна повече положения и така мачът влезе в продължения.

В тях домакините бяха по-активни, като в 112-ата минута Йодгорд дори прати топката в мрежата на Барт Вербрюген, но попадението не бе зачетено заради засада. Така се стигна до изпълнение на дузпи.