Мениджърът на Тотнъм Томас Франк беше забелязан да пристига на тренировъчната база на клуба рано тази сутрин, докато несигурността около бъдещето му в отбора се засилва. Датският специалист изпрати и послание към освиркващите фенове на „шпорите“.
Напрежението ескалира след нова загуба
Ситуацията за датчанина се влоши драстично в събота следобед, когато Тотнъм претърпя драматична загуба с 1:2 от Уест Хем в последните минути. Това беше деветата загуба за отбора в първенството за сезона, което накара феновете да скандират „уволнен още на сутринта“.
Ръководството на Тотнъм сериозно обмисля да освободи 52-годишния мениджър от поста му. Досега йерархията в клуба, и по-специално изпълнителният директор Винай Венкатешам, демонстрираше твърда подкрепа за Франк въпреки трудностите. Сега обаче бордът на директорите преценява дали да продължи да му гласува доверие само седем месеца след назначението му, имайки предвид слабите резултати и токсичната обстановка, създадена с феновете.
Подкрепата за Франк в борда намалява
Източници твърдят, че подкрепата за Франк сред членовете на управителния съвет вече не е така единодушна, както преди. Въпреки това, в неделя сутринта бившият наставник на Брентфорд се яви на работа както обикновено на тренировъчната база на клуба.
На фона на кризата се появи и интригуваща възможност. Бившият мениджър на „шпорите“ Маурисио Почетино, който в момента води националния отбор на САЩ, според съобщенията проявява интерес към завръщане в клуба, ако Франк бъде уволнен.
Според talkSPORT, аржентинецът би бил „отворен“ за втори престой начело на лондончани след Световното първенство това лято.
Почетино прекара пет сезона в Тотнъм и изведе отбора до финал в Шампионската лига през сезон 2018/19. Той беше уволнен през ноември следващата година, но все още е изключително обичана фигура сред привържениците на клуба.
Какво предстои за „шпорите“?
Тотнъм има важен мач от Шампионската лига във вторник вечер, когато посреща Борусия Дортмунд на своя стадион. Към момента остава неясно дали Томас Франк ще бъде на треньорската скамейка за сблъсъка с германския гранд.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS


