Байер Леверкузен достигна до драматичен обрат срещу Селтик, Бетис се класира напред (ВИДЕО)

Байер Леверкузен достигна до драматична победа с 3:2 срещу Селтик, с което почти лиши групата от интрига. „Аспирините“ са първи с 13 точки, следвани от Бетис с 10, Селтик с 6 и Ференцварош с 0 кръг преди края на групите.

Четвърт час след началото на мача Байер Леверкузен излезе напред в резултата, след като Флориан Вирц с прецизно центриране от корнер намери Роберт Андрих, който с глава не остави никакви шансове на Джо Харт.

Шотландците изравниха резултата пет минути преди края на първото полувреме, след като вратаря на Леверкузен Лукаш Храдецки фаулира Кього Фурухаши в наказателното поле, а Йосип Юранович реализира от единайсетте метра.

Селтик достигна до пълния обрат в 56-та минута, след като нескопосана намеса на Одилон Косону позволи на Фурухаши да изведе Жота сам срещу Храдецки, като португалецът не остави шансове на финландския вратар.

Байер Леверкузен успя да изравни в 82-та минута на мача, след като Роберт Андрих със силен удар промуши топката между краката на Джо Харт. Пет минути по-късно „аспирините“ изравниха след гол на Муса Диаби.

В друг мач от групата Бетис победи Ференцварош с 2:0 без особени затруднения. Бетис поведе още в 5-та минута на двубоя, след като Ектор Бейерин намери с прострелно подаване Кристиан Тейо, който реализира за 1:0 на опразнената от Денес Дибуш врата. „Вердибланкос“ удвоиха аванса си след хубав удар на Серхио Каналес от около 20 метра извън наказателното поле.