Байер Леверкузен се върна на победния път в Бундеслигата, след като направи обрат срещу Айнтрахт Франкфурт. Отборът на Чаби Алонсо спечели двубоя с 2:1 с попадения на Робърт Андрих и Виктор Бонифас.

Още в 9-ата минута “аспирините” можеха да открият резултата, след като получиха дузпа. Зад топката застана Бонифас, който обаче не изпълни добре и Кевин Трап се намеси.

Три минути по-късно Айнтрахт отговори. Омар Мармуш стреля от дистанция, но опитът му срещна левия страничен стълб.

В 16-ата минута гостите на свой ред получиха 11-метров наказателен удар заради фал срещу Мармуш. Египтянинът не сбърка и отбеляза 9-ия си гол в Бундеслигата от началото на сезона.

Само девет минути след това Мартин Терие намери Роберт Андрих. Той стигна пръв до топката в наказателното поле и изравни - 1:1.

В 63-ата минута Андрих можеше да отбележи второто си попадение в срещата. Неговото изпълнение от границата на пеналтерият нацели левия страничен стълб.

18 минути преди изтичането на редовното време на двубоя Бонифас се реваншира за пропуска си от дузпа и донесе трите точки на отбора на Чаби Алонсо. Той бе точен с удар с глава от вратарското поле.

С успеха “аспирините” изпревариха “орлите” и събраха 14 точки, докато Айнтрахт е с 13. И двата отбора имат ангажименти в Европа през седмицата, като Байер Леверкузен ще гостува на Брест в Шампионската лига, докато Айнтрахт ще приеме РФС в Лига Европа.