Байер Леверкузен започна защитата на Купата на Германия с минимална победа. „Аспирините“ надвиха с 1:0 четвъртодивизионния Карл Цайс Йена. Единственият гол в мача бе отбелязан от Йонас Хофман в началото на втората част.

До първата опасна ситуация в мача минаха 25 минути. Тогава Патрик Шик засече с глава хубаво центриране от корнер, но ударът му мина до лявата греда. Шест минути по-късно Амин Адли имаше шанс да открие с изстрел от средна дистанция, прелетял до дясната греда.

До края на първата част Байер се затрудняваше да стига опасно близо до вратата на Йена.

С началото на второто полувреме обаче и резултатът бе открит. Йонас Хофман нахлу мощно в наказателното поле, където засече центриране на Алекс Грималдо за 0:1.

Впоследствие и двамата наставници Хенинг Бюргер и Шаби Алонсо направиха промени в съставите си. Вместо динамиката да се увеличи, мачът стана доста монотонен. Байер имаше известно предимство, но не създаваше голови положения.

Четвърт час преди края Нилс Бутцен пропусна единствената възможност на Йена да изравни резултата.