Защитникът на Байерн Мюнхен Жером Боатенг, който предизвика тежка катастрофа на аутобан в Германия, беше глобен от клуба си. Той е нарушил наложената карантина в Бавария, като е пътувал без разрешение. Както стана известно, 31-годишният футболист е отивал да види болния си син, когато е катастрофирал.

От Байерн обявиха, че не са разрешавали на играча да се отдалечава на такова разстояние от дома си и са глобили своя футболист. Размерът на санкция не е уточнен, но парите са били дарени на местните болници.

"Защитникът на Байерн Джером Боатенг напусна Мюнхен вчера без разрешение от клуба. Той наруши разпоредбите, издадени от клуба като се отдалечи прекалено от дома си", се казва в изявление на германските шампиони.

"Знам, че беше грешка да не уведомя клуба за пътуването ми, но мислех само за сина си. Той не беше добре. Ако син се обади на баща си, разбира се, че трябва да тръгнеш по всяко време", сподели в своя защита Боатенг пред "Билд".

Защитник на Байерн се размина без драскотина след тежка катастрофа

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS