Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговият Олимпиакос допуснаха второ поредно поражение в Евролигата, след като отстъпиха с 80:84 като гости на Байерн Мюнхен в мач от 5-ия кръг на шампионата.

В „SAP Garden“ в Мюнхен първата четвърт завърши при резултат 20:19 в полза на домакините, но до края на първото полувреме Олимпиакос показа класата си и успя да стигне до обрат, натрупвайки аванс от 11 точки. Този аванс до голяма степен бе наваксан от Байерн в третата четвърт и последната част от мача започна при резултат 61:59 за гръцкия гранд. В последните 10 минути Байерн успя да довърши започнатото и при сирената за край на мача публиката на баварците ликуваше.

Везенков изигра слаб мач за своите стандарти, макар да завърши като топ реализатор за Олимпиакос с 16 точки, 1 борба и 1 асистенция за 27 минути на паркета. Българският баскетболист обаче, беше 3/6 при стрелбата за 2 точки и 1/5 при стрелбата за 3 точки.

Най-резултатен за Байерн бе Карсън Едуърдс, който реализира 30 точки и добави 3 асистенции, докато Девин Букър се отчете с 20 точки, 1 борба и 2 асистенции за победителите.

Бивш треньор на Клипърс съди франчайза, Кауай Ленард бил подложен на незаконно лечение