Байерн сгази Барселона насред ''Камп Ноу'', Мюлер изравни Румениге (ВИДЕО)

Бойко Димитров Бойко Димитров

Байерн Мюнхен сгази Барселона, след като победи каталунците с 3:0 насред "Камп Ноу". Баварците тотално доминираха в срещата и не оставиха никакви шансове на футболистите на Роналд Куман. Два гола за германския шампион реализира Роберт Левандовски, а един добави Томас Мюлер. Това бе попадение №217 за германския национал с екипа на Байерн, като по този начин той изравни легендата и бивш изпълнителен директор на клуба - Карл-Хайнц Румениге.

Барселона пък завърши срещата без нито един точен удар в очертанията на вратата пазена от Мануел Нойер.

Двубоят започна равностойно, като двата тима бяха предпазливи и не поглеждаха често към вратата на съперника. Байерн първи стигна до опасно положение, когато в 19-ата минута Лирой Сане стреля силно от границата на наказателното поле, но Марк-Андре Тер Щеген показа отличен рефлекс и спаси.

В 26-ата минута Байерн бе много близо до гол. Джамал Мусиала бе изведен отлично в наказателното поле на Барса, като стреля веднага, но точно в тялото на плонжирал защитник на домакините. Крилото на баварците обаче успя да си върне притежанието на топката, но след това не успя да отправи нов удар и при последвалото разбъркване отбраната на каталунците изчисти.

Байерн продължи да натиска съперника си и в 31-ата минута организира опасна атака, след като Сане намери Мюлер на границата на наказателното поле. Офанзивният футболист на гостите опита да подаде към Роберт Левандовски, но атаката бе спряна заради засада.

Разочароващо начало за Ман Юнайтед в ШЛ след червен картон и обрат (ВИДЕО)

В 34-ата минута Байерн най-накрая стигна до гол. След многоходова акция Сане отклони към Томас Мюлер, който стреля от далечно разстояние, топката се удари в тялото на Ерик Гарсия влетя в мрежата на Тер Щеген. Попадението бе под №217 за нападателя с екипа на Байерн, като по този начин той изравни легендата и бивш изпълнителен директор на клуба - Карл-Хайнц Румениге. Голът също така бе седми за Мюлер в шест мача срещу Барселона.

Каталунците стартираха по-активно втората част, като футболистите на Роналд Куман тръгнаха да търсят изравнителен гол. В 49-ата минута Серхио Бускетс стреля много силно от разстояние, но Томас Мюлер подложи крак и изби в корнер.

Байерн отговори със страхотно положение само три минути по-късно. Левандовски успя да намери Сане в пеналта на гостите, като германският национал стреля от движение, но Тер Щеген спаси с крак.

Четири дузпи и червен картон при хикс между Севиля и Ред Бул Залцбург (ВИДЕО)

Гостите продължиха да демонстрират страхотен футбол и в 56-ата минута стигнаха до втори гол. Джамал Мусиала стреля много силно от границата на наказателното поле, като топката се удари в лявата греда и се върна около точката за изпълнение на дузпа. Там Левандовски бе най-съобразителен и с едно докосване се разписа за 2:0.

В следващите минути темпото на терена спадна и двата тима рядко стигаха до нещо по-интересно пред вратата на съперника.

Байерн бе близо до трети гол в 84-ата минута, когато Гнабри изведе добре Забицер в наказателното поле, като австриецът стреля от движение, но покрай вратата. Секунди по-късно баварците стигнаха до ново  попадение. След добра контраатака Ганбри стреля, но топката срещна страничната греда. Тя обаче се върна в наказателното поле, където бе овладяна от Роберт Левандовски. Полякът фиинтира бранител на съперника и с мощен удар матира Тер Щеген.

До края на срещата опасните положения липсваха и в крайна сметка Байерн се поздрави с категоричен успех с 3:0.

В другия мач в група "Е" Динамо Киев и Бенфика не се победиха на Олимпийския стадион в украинската столица. Двубоят завърши при резултат 0:0. Двата тима не показаха нищо особено, като сериозните голови положения в срещата липсваха.

Динамо Киев все пак стигна до гол в 93-ата минута, след като Микола Шапаренко се разписа след добро центриране в наказателното поле на португалците. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което попадението не бе зачетено заради засада.