Байерн Мюнхен завърши летните си контроли с победа с 3:0 над австрийския Тирол в мач, игран на „Алпенбауер Шпортпарк“ в Унтерхахинг.

Треньорът на баварците – Венсан Компани, заложи до голяма степен на експериментален състав, който поведе в резултата още в 3-ата минута с гол на Хари Кейн.

В третата минута на второто полувреме се разписа и новото попълнение в центъра на терена на баварците – Жоао Палиня.

Крайното 3:0 оформи 20-годишният Габриел Видович, който се разписа в 80-ата минута от срещата, която се явява генерална репетиция за баварците преди началото на сезона в Германия.

След 3 дни Байерн започва участието си в турнира за Купата на Германия, където тимът ще гостува на Улм, а на 25 август баварците ще гостуват на Волфсбург в първия кръг от Бундеслигата.