Славия постигна втората си победа от началото на сезона. "Белите" надиграха с 2:1 Етър под прожекторите на стадиона в квартал "Овча Купел".

През първото полувреме столичани откриха резултата след красива атака с бързи пасове. Точният удар във вратата на Христо Иванов нанесе Влади Узунов в 24-ата минута.

През второто полувреме Етър успя да изравни по доста странен начин. Николай Дюлгеров от домакините опита да изчисти топката, но тя отиде назад към вратаря Георги Георгиев. Стражът допусна безобразна грешка в 55-ата минута като не прецени летежа на кълбото и след като то се удари в гредата, Дани Млауденов изравни. Това е пети гол за него от началото на сезона. След това "болярите" натиснаха и имаха шансове да обърнат мача.

Но Славия показа характер и стигна до успеха. Влезлият като резерва юноша на "белите" Калоян Кръстев се извиси след центриране от корнер на Славчо Шоколаров и донесе успеха на тима в 82-ата минута. Любопитен факт е, че Кръстев бе герой за Славия и в първия кръг, когато тимът надви Витоша с 3:2. Тогава Калоян отново реализира победния гол в края на мача.

Така Славия събра 7 точки, а Етър допуска първа загуба от началото сезона, след като до момента тимът имаше четири поредни равенства.