Българският национален отбор по минифутбол се класира за 1/8-финалите на Европейското първенство в Словакия!

Продължаването към елиминациите стана факт, след като „лъвовете“ направиха равенство 3:3 срещу Чехия в последния си мач от Група „В“ и завършиха втори с 5 точки, докато чехите продължават напред като лидери в групата със 7 точки и ще играят с втория от Група „F“ - Франция.

Първата част от срещата завърши 1:0 за Чехия след гол на Доминик Шмерда в 19-ата минута. В рамките на три минути в началото на втората част чехите направиха резултата 3:0, след като точни бяха Есат Илиязи и Онджей Панджера.

Както срещу Португалия, така и срещу Чехия българите се вдигнаха и успяха да изравнят. Момчил Кузманов намали изодставането на нашите в 43-ата минута, а Кристиян Николов вкара втори гол три минути след това. Любомир Генчев, който срещу Португалия вкара в 1-ата минута на добавеното време, се рпазписа в същата минута от мача с Чехия и донесе точката на България.

Окончателният график за мачовете от елиминациите ще стане ясен след като се изиграят още пет мача от групите. Една от тези срещи е и Израел – Португалия от група В, където са и „лъвовете“.

Абонаментните карти за новия стадион на ЦСКА тръгват от 194,80 евро
Левски обяви още една очаквана новина

 

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS