България отпадна на четвъртфиналите на Световното първенство по волейбол за юноши под 19 г., провеждащо се в Аржентина, след загуба с 0:3 (21:25, 21:25, 26:28) от САЩ.

Воденият от Мирослав Живков тим беше напълно равностоен във всички части, но така и не успя да спечели гейм. Трябва да отбележим, че срещата се игра по-малко от 24 часа след великолепната победа на младежите над Бразилия с 3:2.

В първия гейм българският отбор поведе с 5:1, но авансът бързо беше загубен. В крайна сметка частта беше загубена с 21:25.

Волейболистките U19 се бориха, но отстъпиха на Турция

Още в началото на втората част САЩ взе предимство, което не беше загубено до края на гейма - 21:25.

Третият гейм стартира обещаващо за тима на Мирослав Живков, след като възпитаниците му поведоха със 7:2. При 10:10 резултатът беше изравнен, а при 24:22 “янките” пропуснаха два мачбола. В крайна сметка частта беше загубена с 26:28.

България ще научи съперника си в битката за разпределение на местата между 5-о и 8-о след изиграването на всички четвъртфинали.