България загуби първия мач на сингъл срещу Грузия във втората си среща от финалната група на Световното отборно първенство по тенис за жени от втора група на Евро-африканската зона на „Били Джийн Кинг къп". Надпреварата се провежда на твърди кортове в Ларнака, Кипър).
Денислава Глушкова отстъпи пред Екатерине Горгодзе с 1:6, 1:6 за 65 минути.
Във втория мач на сингъл Лиа Каратанчева ще играе срещу Мирям Болквадзе. За срещата на двойки са записани Изабелла Шиникова и Лиа Каратанчева.
Вчера националките загубиха с 1:2 победи от Норвегия и само победа срещу Грузия ще им даде шанс за промоция в първа група.
България е в състав Лиа Каратанчева, Изабелла Шиникова, Денислава Глушкова, Росица Денчева и Лидия Енчева. Капитан на отбора е Магдалена Малеева, а помощник-треньор е Михаил Атанасов.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS