България с първа победа в Лигата на нациите

България записа първа победа във волейболната Лига на нациите, след като се наложи над Австралия с категоричното 3:0 (25:21, 25:20, 25:20). По този начин момчетата на Силвано Пранди взеха частичен реванш за поражението от Франция в първия мач от турнира.

В първия гейм България тотално доминираше над съперника си и в средата на частта водеше с 20:12. В крайна сметка австралийците опитаха да се върнат в гейма, но момчетата на Силвано Пранди затвориха частта с 25:18.

Във втория гейм България продължи да играе силно и поведе с 23:18. При 24:20 Цветан Соколов атакува мощно по правата и спечели частта за родния тим.

В последния гейм Българите поведоха с 12:6. Родните волейболисти не позволиха на съперника да се върне в срещата и в крайна сметка спечелиха частта с 25:20.

Най-резултатен за България бе Мартин Атанасов с 13 точки (2 блокади, 1 ас). Капитанът Цветан Соколов добави 12 точки (2 аса). Алекс Грозданов приключи с 9 точки (5 блокади). За Австралия Люк Смит отбеляза 9 точки.

Националният ни тим също така записа и 13 аса.

Утре тимът ни играе с Германия. Двубоя в "балона" в Римини започва в 14:00 часа.

България - Австралия 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Къртев, Алекс Грозданов – Владислав Иванов-либеро (Стефан Чавдаров, Денис Карягин)
Треньор: Силвано Пранди

Австралия: Аршдийп Дасонж, Боу Греъм, Джеймс Уиър, Ниемая Моуте, Ийтън Гарет, Люк Смит – Лук Пери-либеро (Тим Тейлър, Матю Обрии)
Треньор: Маркос Миранда