България победи Египет с 3:2 (25:23, 26:28, 25:21, 22:25, 15:12) и ще играе за петото място на Световното първенство по волейбол за юноши под 19 години в Аржентина.

Първият гейм беше изключително оспорван и вървеше точка за точка. Възпитаниците на Мирослав Живков показаха воля и го взеха с 25:23 точки.

Втората част започна равностойно, но след десетата точка Египет натрупа преднина, която набъбна до пет точки. При 24:22 за “фараоните”, българските волейболисти спасиха два геймбола, но частта все пак беше загубена с 26:28.

Третият гейм беше спечелен от България с 25:21, а четвъртият загубен с 22:25. Така се стигна до тайбрек, който воденият от Живков тим взе с 15:12 точки.

За петото място на Мондиала България ще спори с победителя от мача Италия – Белгия.