България се бори здраво, но отстъпи пред Босна и Херцеговина

Националният отбор на България по баскетбол се бори мъжки, но допусна поражение от Босна и Херцеговина в световните квалификации за Мондиал 2023 във Филипините, Индонезия и Япония. "Лъвовете" отстъпиха със 75:85 (19:25, 23:25, 13:19, 20:16) в първото си домакинство пред публика в зала “Арена Ботевград” от близо две години насам. Загубата пък бе втора поредна от началото на квалификациите, след като преди дни България допусна поражение от Литва.

България отстъпи на нахъсаните литовци

Играчите на Росен Барчовски изостанаха с двуцифрена разлика още в първата четвърт, но чрез силно включване от резервната скамейка успяха да се върнат в мача и да поведат в средата на втората част с 34:33. Баскетболистите на Босна обаче демонстрираха отлична игра до края на срещата и в крайна сметка се поздравиха с успеха.

Чавдар Костов бе най-резултатен за България с 13 точки и 9 борби. Йордан Минчев добави още 12 точки и 5 овладени топки. Миралем Халилович пък бе №1 за босненците с 21 точки и 6 борби. Джанан Муса завърши със 17 точки.

България се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 2 загуби. Толкова има и Чехия, който е следващият съперник на “лъвовете” през февруари 2022-ра. Литва и Босна заемат първите две места с по 2 победи.