България U16  изпусна връстниците си от Сърбия

Националният тим на България до 16 години изпусна връстниците си от Сърбия в контрола играна на футболната база в "Бояна". Двубоят завърши 1:1 като родните футболисти има защо да съжаляват, след като водеха в резултата до 86-ата минута.

България започна по-активно срещата, като създаде първата по-сериозна опасност в срещата. Венцислав Иванов стреля много добре, но стражът на гостите се намеси и изби в корнер. Родните национали продължиха да натискат сърбите, които предимно се бранеха. В крайна сметка до гол през първата част така и не се стигна.

В 55-ата минута България поведе в резултата. Илиян Димитров се разписа след хубав удар от близка дистанция. Четири минути преди края на редовното време Сърбия изравни. Михайло Цветкович бе точен, като по този начин оформи крайното 1:1.

Това е втора поредна контрола между двата тима в рамките на само няколко дни. Във вторник българските национали отстъпиха пред Сърбия с 1:2.