Българският нападател Борислав Станков – Слави се включи по перфектен начин от резервната скамейка за Ейбар и допринесе с асистенция за късното изравнително попадение при ремито 2:2 у дома с Леванте в мач от третия кръг на Ла Лига 2.

„Жабчетата“ излязоха напред в резултата след едва четири минути игра, когато Гиорги Кочорашвили намери Рожер Бруге, който се разписа. В 47-ата минута Ейбар изравни с гол на Антонио Пуерта след асистенция на Йон Гурусета. В 79-ата минута Леванте отново поведе, след като Бруге подаде за Иван Ромеро, а той отбеляза – 1:2.

В 86-ата минута в игра се появи и Слави, който се появи на мястото на левия бек Кристиан Гутиерес в търсене на изравнително попадение. Във втората минута от добавеното време при сериозно разбъркване в наказателното поле на Леванте Слави отклони за Пуертас, а той с втория си гол в мача оформи крайното 2:2.

След изиграването на три кръга от второто ниво на испанския футбол Ейбар и Леванте са с абсолютно еднакви показатели – 1 победа и 2 равенства при голова разлика 5:4, като такива са показателите и на Малага. Трите тима заемат местата от пето до седмо във временното класиране, а единствено Уеска е с пълен актив от 9 точки.