Йоан Стоянов, който не беше повикан от Илиан Илиев в националния отбор на България, изигра цял мач за Апоел Беер Шева.

Неговият тим допусна тежко поражение с 0:3 като гост на лидера в класирането Макаби Тел Авив в среща от плейофната фаза на израелското първенство.

След поражението Беер Шева е трети с 61 точки, докато Макаби остава на първото място със 79, на 8 пред втория Макаби Хайфа.

Определено нито Стоянов, нито неговите съотборници имаха ден. Още в 13-ата секунда те останаха с човек по-малко. Мигел Витор извърши груб фаул в седмата секунда. Съдията се нуждаеше от шест, за да го изгони.

До края на първото полувреме домакините изковаха аванс от два гола. Разписаха се Дор Тургеман и Офир Давидзада. След почивката Идо Шахар също се разписа и окончателно сложи точката на спора.