Барселона и Манчестър Сити спретнаха истинско шоу в благотворителния приятелски мач, игран на „Камп Ноу“ и завършил 3:3. Средствата, събрани от продажбата на билети за срещата, отидоха за проучвания за намиране на лечение на амбиотрофичната латерална склероза. Головете за домакините вкараха Пиер-Емерик Обамеянг, Френки де Йонг и Мемфис Депай, а за „гражданите“ се разписаха Хулиан Алварес, Кол Палмър и Рияд Марез.

Двубоят на „Камп Ноу“ предложи на публиката много интересни положения и най-вече – много голове.

Попаденията заваляха още през първата част, като в 21-ата минута гостите се възползваха от нелепа грешка на вратаря на Барса Иняки Пеня. Той изпусна топката и тя стигна до Хулиан Алварес, който не прости грешката му и даде аванс на ман Сити.

Авансът на „гражданите“ продължи само 8 минути, като точно преди да е изтекъл половин час игра Рафиня центрира добре от пряк свободен удар вдясно от вратата на Ман Сити. Топката стигна на далечната, където бе Пиер-Емерик Обамеянг, който с прекрасен удар от воле не остави шансове на Стефан Ортега – 1:1.

След почивката се стигна до нова размяна на попадения, като този път каталунците нанесоха първи своя удар. Кевин де Бройне сбърка едно подаване и топката стигна до Гави. Той подаде към Мемфис Депай, а нидерландецът намери сънародника си Френки де Йонг фронтално срещу вратата и оттам халфът прати топката в мрежата на шампиона на Англия.

Три минути след това „гражданите“ изравниха. След добро разиграване, топката стигна до Жоао Кансело на дясното крило. Португалецът видя Кол Палмър в центъра и му подаде, а младокът хладнокръвно вкара – 2:2.

В 79-ата минута Барса отново поведе в резултата. Тогава Сержи Роберто бе изведен на дясното крило. Без да се бави, той пусна пас по земя към точката на дузпата, където Депай бе оставен без опека и безпроблемно засече топката в мрежата.

В края на мача играта бе прекъсната, след като младият централен защитник Люк Мбете пострада при съприкосновение и се наложи да бъде изнесен на носилка от терена.

В седмата минута на добавеното време бе отсъдена доста дискусионна дузпа, след като Ерлинг Холанд падна в наказателното поле, след като сам закачи крака на Андреас Кристенсен. Зад топката застана Рияд Марез, който в 99-ата минута изравни, като този резултат не се промени до края на мача.

12 години по-късно – Рейнджърс отново е в групите на ШЛ (ВИДЕО)

Нюкасъл трябваше да прави обрат срещу тим от Лига 2, Лийдс и Брайтън не допуснаха изненади