Барселона постигна убедителна победа с 4:0 над Хетафе в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Рафиня, Жоао Феликс, Френки де Йонг и Фермин Лопес бяха точни за категоричния успех на "блаугранас".

С успеха момчетата на Шави Ернандес събраха актив от 57 точки на второто място в класирането. Първият Реал има 62 и мач по-малко. Третият Жирона е с 56 и също мач по-малко.

Каталунците поведоха в резултата в 20-ата минута на двубоя, когато Жул Кунде изведе добре Рафиня, а бразилецът с удар по земя преодоля Давид Сориа.

В началото на втората част Хетафе можеше да изравни, но изстрелът на Луис Мия от дистанция се отби в страничния стълб.

В 53-ата минута Андреас Кристенсен напредна по фланга, изпревари юношата на "блаугранас" Илайш Мориба и прати топката към Жоао Феликс, който бе по-бърз от защитата на Хетафе и прати топката във вратата на Сория за 2:0.

Четири минути след това попадение на Роберт Левандовски не бе зачетено заради засада.

Рафиня показа добър поглед над играта в 61-ата минута, когато върна към Френки де Йонг, а нидерландецът хладнокръвно се разписа за 3:0.

Четвърт час преди края на мача Борха Майорал се освободи от пазачи си и стреля към десния ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре тер Стеген, но прати топката на сантиметри покрай вратата.

В добавеното време на срещата Френки де Йонг намери Витор Роке, който напредна с топка в крака и шутира - ударът му бе избит от Сория, но топката стигна до Фермин Лопес, който оформи крайното 4:0.