Барселона стигна до неочаквано трудна победа с 2:1 при гостуването си на Славия Прага в мач от третия кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

В другия мач от групата Интер стигна до много важна победа с 2:0 над Борусия Дортмунд в мач, който изглежда като директен сблъсък за второто място.

Двубоят в Прага започна по възможно най-добрия начин за гостите, които откриха още в 3-ата минута с на практика първата атака в мача. Лео Меси направи чудесно двойно с Артур, след което от наказателното поле стреля покрай Ондрей Колар за 1:0. По този начин Меси влезе в историята като първия футболист, реализирал поне едно попадение в 15 поредни сезона в Шампионска лига.

Ранният гол предвещаваше спокоен мач за фаворита, но последвалите минути бяха всичко друго, но не и спокойни за каталунците.

Славия постепенно намери ритъма в играта си и всъщност започна да натиска съперника си. Във втората половина на първото полувреме атаките към вратата на гостите бяха постоянни и само блестящите намеси на Марк-Андре тер Стеген предотвратиха изравнителен гол.

Германският страж се намеси при опасни изстрели на Ярослав Зелени, Лукас Масопуст и Петер Олаинка, а домакините определено можеха да съжаляват, че губят на почивката.

Желанието им обаче се осъществи 5 минути след подновяването на играта. Ян Борил пое чудесно топката след пас на Масопуст, след което с прекрасен изстрел в десния ъгъл реализира за 1:1.

Барселона отново имаше късмет, защото бързо и с голяма доза шанс отново поведе. Това се случи в 57-ата минута, когато нелеп рикошет доведе до автогол. Суарес бе с главна заслуга, защото внимаваше в ситуацията и от много малък ъгъл успя леко да отклони топката, тя рикошира в тялото на Олаинка и влезе в собствената му врата.

В следващите минути Меси и Суарес пропуснаха шансове за трети гол, а минималният пасив даде криле на домакините да опитат да се доберат до точката.

В последните 5-10 минути чехите хвърлиха всичко от себе си и в един момент натискът пред Тер Стеген бе много сериозен. В добавеното време дори вратарят Колар се втурна в атака при два корнера, а изстрел в петата добавена минута мина болезнено близо до страничния стълб. В крайна сметка победата остана за гостите, които водят в група F с актив от 7 точки. Славия пък е на четвърто място с 1 точка.

Втората позиция пък вече делят Интер и Борусия с по 4 точки. Това стана факт след успеха с 2:0 на "нерадзурите", за които победата бе жизненоважна след трудния старт в турнира.

Двубоят на „Джузепе Меаца“ започна с гол в 22-ата минута, дело на Лаутаро Мартинес, който засече центриране на Стефан де Врай.

В края на полувремето Самир Ханданович спаси аванса на италианците след добра намеса при изстрел на Джейдън Санчо.

Ханданович се намеси на няколко пъти и през второто полувреме след удари на Юлиан Бранд и Санчо. Роман Бюрки също трябваше да се намесва в 82-ата минута, когато спаси дузпа на Мартинес.

Интер все пак узакони успеха си с втори гол, дело на Антонио Кандрева в 89-ата минута. Той бе изведен перфектно от Марсело Брозович и преодоля Бюрки, останал лице в лице с него.