Барселона се съживи, след като изоставаше с 0:2 от Гранада, но стигна само до 2:2 на "Нуево Лос Карменес" в двубой от деветия кръг на Ла Лига. Другата лоша новина за Шави е контузията на Жул Кунде, която бранителят получи през първата част.

Каталунците са на трета позиция в класирането с три точки по-малко от лидера Реал Мадрид, докато Гранада е предпоследен със само шест.

Домакините шокираха шампиона още в 17-ата секунда на срещата, след като Браян Сарагоса бе изведен отдясно и с изстрел в далечния ъгъл даде аванс на андалусийци.

В 17-ата минута Андре Ферейра показа добър рефлекс. Жоао Феликс достигна до топката в наказателното поле и мигновенно отправи удар, но стражът на Гранада се справи с опасността.

Преди да измине половин час игра Гранада удвои аванса си. В 29-ата минута Сарагоса получи дълъг пас от половината на домакините, справи се с Кунде и вкара топката във вратата на Марк-Андре тер Стеген. При попадението Гави се сблъска с Жул Кунде, след което френският бранител бе принуден да напусне игра.

В края на първата част големият талант на Барселона Ламин Ямал вдъхна надежда на тима на Шави, разписвайки се за 2:1. Така испанският национал се превърна в най-младият голмайстор в историята на Ла Лига.

Най-младият голмайстор в историята на Ла Лига - Ламин Ямал

През втората част Барса владееше повече топката и организираше повече атаки, но не успяваше да матеализира усилията си. В 59-ата минута Лукас Бойе пък имаше страхотен шанс да увеличи отново преднината на Гранада, но отблизо прати топката на сантиметри встрани.

В 69-ата минута Андре Ферейра отново блесна със спасяване, като този път закова топката пред голлинията, след като Араухо я беше свалил за Феран Торес, който стреля отблизо.

В 77-ата минута стражът на домакините отново се намеси добре, избивайки силен удар на Гюндоган. Минута след това Роналд Араухо отправи много коварен силен изстрел, но топката профуча покрай вратата. След това Гави също стреля към вратата на Гранада, но Ферейра отново улови топката.

Четири минути преди края влезлият като резерва Сержи Роберто бе най-съобразителен в наказателното поле, пращайки топката във вратата на Ферейра за 2:2.

При първата атака на Гранада след изравнителното попадение на каталунците Браян Сарагоса бе близо до това да оформи своя хеттрик, но този път топката се отби в страничния стълб.

В 93-ата минута Жоао Кансело центрира към Жоао Феликс, който вкара с глава, но флагът за засада веднага бе вдигнат и след преразглеждането с ВАР, съдиите решиха, че Феран Торес, който е в нередовна позиция влияе на играта.

Две минути след това Ориол Ромеу стреля от дистанция, но встрани.