Барселона спечели дело срещу Испанската футболна лига, написаха от клуба в официалния си сайт. Съдът отреди, че Лигата е длъжна да регистрира новия договор на Гави.
Communiqué du FC Barcelone concernant l'inscription de Gavi.
— FC Barcelona (@fcbarcelona_fra) January 31, 2023
???? https://t.co/jGKv7qYHp8 pic.twitter.com/mUlYaNhG7M
От Ла Лига отказаха да ратифицират контракта на 18-годишния тийнейджър. Причината – тежкото финансово състояние на каталунците.
Блаугранас отдавна надвишиха позволения таван за заплати. Очакваният дефицит за следващия сезон е над 200 милиона евро.
Решението на съда в Мадрид обаче е, че договорът на Гави трябва да бъде одобрен от Ла Лига. Испанските футболни власти все пак могат да обжалват. До разрешаване на случая испанският национал продължава да играе със стария си юношески договор, според който взима прекалено малка заплата.
Освен на Гави, Ла Лига отказа да регистрира още договорите на Маркос Алонсо, Роналд Араухо, Алехандро Балде и Иняки Пеня, като засега няма информация Барса да е потърсил правата си в съда.
Барса не може да регистрира новия договор на бранител
Барселона продава клубната си телевизия, за да събере пари в най-тежката криза
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS