Барселона отпадна от Лига Европа, след като отстъпи на Манчестър Юнайтед с общ резултат 3:4 в плейофите на втория по сила европейски клубен турнир.

На „Олд Трафорд“ каталунците поведоха с 1:0 до почивката, но допуснаха 2 гола през втората част и така се сбогуваха с евроучастието си за този сезон.

Точен за тима на Шави бе Роберт Левандовски, който се разписа от дузпа в 18-ата минута, като това бе гол №25 за поляка с екипа на Барселона.

Това активира една от клаузите в договора на Лева, която задължава испанския клуб да плати определена сума на предишния клуб на голаджията – Байерн Мюнхен.

Тази сума възлиза на 1,25 млн. евро и след като изпиха горчивата чаша, отпадайки от Европа, каталунците ще трябва и да платят на Байерн за головете, вкарани от Левандовски.