Барселона победи с 1:0 Осасуна като домакин в мач от 33-ия кръг на Ла Лига.  В герой за „блаугранас“ се превърна влезлият през второто полувреме Жорди Алба. Каталунците за пореден мач създадоха много шансове за гол, но не успяха да реализират огромен процент от тях.

С победата Барселона увеличи преднината си на 14 точки пред Реал Мадрид преди „кралете“ да изиграят двубоя си от кръга срещу Реал Сосиедад. Осасуна пък остана на 9-ата позиция, но запазва шансовете си за място в европейските клубни турнири наесен.

Срещата очаквано започна с домакински натиск от страна на Барселона. Още в първите секунди на двубоя каталунците реализираха атака отдясно. Рафиня подаде в наказателното поле около точката за изпълнение на дузпа, където Роберт Левандовски стреля, но слабо и неточно.

В 25-ата минута дойде и първото по-интересно положение в мача. Алехандро Балде получи пас отдясно. Испанецът преодоля защитник, стигна до наказателното поле и центрира успоредно на голлинията. Там непокрит се оказа Педри, който от много удобна позиция стреля в аут.

120 секунди по-късно Барса остана с човек повече във втори пореден двубой, а главно действащо лице отново бе Педри. Халфът се откъсна от защитата на гостите, но веднага бе съборен от Хорхе Ерандо. Без да се двоуми, главният съдия Хавиер Иглесиас Виянуева показа директен червен картон. От последвалия пряк свободен удар Рафиня стреля на сантиметри от целта.

В 36-ата минута наставникът на Барселона Шави Ернандес бе принуден да прави принудителна смяна. От игра с болка в областта на адукторите излезе Гави, а неговото място в игра се появи Ансу Фати.

3 минути преди края на първата част Барса имаше още един чудесен шанс да открие резултата. Рафиня центрира от корнер, където от всички най-добре успя да се позиционира Роналд Араухо. Уругваецът обаче стреля малко над напречната греда. Така завърши и първото полувреме, в което Барса за първи път под ръководството на Шави не успя да отправи точен удар.

10-ина минути след началото на второто полувреме Барса отново опропасти страхотна възможност. Педри достави страхотна топка в малкото наказателно поле за Френки де Йонг, който обаче прати кълбото право в обсега на вратаря на гостите Айтор Фернандес.

В 61-ата минута Ансу стреля опасно от границата на наказателното поле, но Айтор успя да отрази. Броени секунди по-късно Фати подаде към останалия сам във вратарското поле на Осасуна Усман Дембеле, който от около 5 метра не намери целта.

В 67-ата минута Осасуна създаде първия си страхотен шанс. Гостите разиграха в наказателното поле на Барса, където първо Икер Муньос отправи шут, който бе отразен от Тер Стеген, а впоследствие добавката на Енрике Барха мина над вратата.

При ответната атака Левандовски беше автор на поредния отличен, но пропилян шанс от каталунците. Полякът финтира двама бранители на Осасуна и стреля, но Айтор отново се оказа чудесно позициониран.

В 76-ата минута се създаде невероятно куриозна ситуация, която можеше да струва скъпо на Осасуна. Педри поде контраатака през центъра и изведе Левандовски. Топката се оказа твърде дълга, като Айтор успя да избие кълбото по земя, но то рикошира в крака на Феран. Впоследствие топката прескочи купа от играчи и се размина на сантиметри от лявата греда.

2 минути по-късно Барса успя да открие резултата, но попадението бе отменено, след като влезлият през втората част Феран Торес се оказа в положение на засада.

В 85-ата минута все пак Барселона успя да отбележи откриващия в двубоя гол, който бе дело на сменилия Алехандро Балде Жорди Алба. Левандовски подаде към Френки наказателното поле. Нидерландецът от своя страна чудесно продължи към Алба, който с безпощаден удар в близкия ъгъл остави безпомощен Айтор.

В последната минута Ансу имаше шанс да удвои преднината на Барса, но стреля встрани от десния страничен стълб.

В следващия си двубой Барселона ще играе срещу Еспаньол като гост в Ла Лига, а Осасуна ще излезе във финала за Купата на Краля срещу Реал Мадрид.

В друт мач от кръга, игран по същото време, Алмерия победи Еле с 2:1.

Сусо не остана длъжен на треньора си: Не обичам да тичам, няма да го правя