Барселона постигна първа победа като гост от началото на сезона. "Каталунците" спечелиха с 2:0 при визитата си на Хетафе в седмия кръг от испанската "Ла Лига".

Първото полувреме Барса имаше надмощие, но до гол се стигна чак в 41-ата минута. Тогава вратарят Тер Стеген даде страхотен дълъг пас от своята половина на Луис Суарес. Уругваецът овладя умело, озовал се сам стрещу стража на Хетафе - Сория и го прехвърли за 1:0.

Второто попадение за Барса дойде 4 минути след началото на втората част. Негов автор бе Жуниор Фирпо, който добави лошо избита топка от вратаря на Хетафе и успокои "каталунците". В 83-ата минута обаче Барса остана с човек по-малко, тъй като Ленгле бе изгонен за втори жълт картон.

След този мач Барселона се изчаква до второ място в класирането с 13 точки, но отборите около тях все още не са играли мачовете си от кръга. Хетафе са на 11 място със 7 точки.