Барселона е напът да разтрогне договорите на Самюел Умтити и Миралем Пянич. Двамата не попадат в плановете на треньора Роналд Куман за следващата кампания и затова на тях, както и на много други от футболистите на каталунците, им се търсят нови отбори.

Друга причина за желанието на клуба да освободи толкова много играчи, е, за да олекоти бюджета си, за да има достатъчно средства за изплащането на заплати на Лионел Меси, с когото се очаква най-скоро да подпише нов договор.  

Миналата седмица клубът затрогна договора на Матеус Фернандес, като в същия ден „блаугранас“ са се свързали с Умтити и Пянич, за да ги информират, че и техните договори ще бъдат прекратени ако не им бъдат намерени нови отбори.

Напускането на двамата футболисти ще стабилизира бюджета на клуба, тъй като те взимат доста високи заплати. В началото на престоя си на „Камп Ноу“ Умтити бе основна фигура, но с течение на времето формата му спадна, причина за което са и контузиите, които го преследваха. Що се отнася до Пянич, босненецът пристигна в клуба през миналото лято, но така и не успя да спечели доверието на Куман и затова игра малко през изминалия сезон.

Фрунският защитник не е пожелал да напусне клуба, като е итъкнал, че иска да се бори за мястото си в състава, твърди испанското издание „Mundo Deportivo“. Пянич също не иска да разтрогва, като неговото желание е да изчака и да се опита да премине в друг клуб, дори под наем. Според различни източници, Ювентус, Интер и Пари Сен Жермен са проявили интерес към него, но така и не са се свързали с Барселона.  

Освен французина и босненеца, в клуба има и други футболисти, при които ще се действа по същия начин и договорите им може да бъдат прекратени. В противен случай статутът им в клуба ще бъде на твърди резерви и те ще загубят игрови ритъм.

Кой влиза в списъка с напускащи в Барселона?

Всички тези процеси в клуба са част от мащабното преструктуриране на отбора, което президенът Жоан Лапорта заяви, че ще направи. Така през новия сезон каталунците ще опитат да разчитат на повече играчи от школата, а също така ще направят всичко възможно да подпишат нов договор със суперзвездата Лионел Меси. Неговият контракт с клуба изтече на 30 юли и в момента той е свободен агент. Затова Барселона ще се опита да финализира нещата с него възможно най-скоро, за да избегне опасността друг клуб да убеди аржентинеца да отиде при него.

Барселона може да вземе драстично решение по казуса с Умтити

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS