Барселона си изля яда върху Алавес

Барселона победи Алавес с 5:0 в последен мач от сезон 2019/20 в Ла Лига. Каталунците си изляха яда за загубената титла и Алавес бе тяхната жертва – попаденията за успеха вкараха Ансу Фати, Луис Суарес, Нелсон Семедо и Лионел Меси на два пъти. С головете си Меси вече има 25 попадения и 21 асистенции през сезона. Ако Карим Бензема не вкара 5 гола в последния двубой на Реал срещу Леганес, то аржентинецът ще спечели приза за голмайстор на испанския шампионат за рекорден седми път.

Барселона започна доста по-активно двубоя, като още в 3-ата минута Рики Пуч удари греда. Десетина минути по-късно Артуро Видал стреля от воле в малкото наказателно поле, но топката отново се спря в гредата. В 16-ата минута Меси се опита да изненада стража на Алавес Хименес , но изстрелът му мина покрай левия страничен стълб.

В 34-ата Рики Пуч подаде към Меси в наказателното поле, аржентинецът финтира Хименес и вкара втория гол в срещата. Десет минути по-късно в самия край на първата част Меси пусна към Жорди Алба, който асистира на Суарес за 3:0.

Второто полувреме започна с шанс пред домакините. Топката беше прехвърлена към Пере Понс, който не успя да я уцели от страхотна позиция фронтално срещу Нето.

В 50-ата минута Клеман Лангле напусна терена заради контузия и Артуро Видал застана като централен бранител.

Барселона продължи да играе по-добре и в 57-ата минута Рики Пуч изведе влезлият като резерва Нелсон Семедо, който покачи на 4:0.

Четвърт час преди края на двубоя Жорди Алба и Лионел Меси отново показаха страхотно разбирателство, което доведе до гол №25 през сезона за десетката на Барса.