Барселона вече е на 5 точки от Атлетико и на 2 от Реал (ВИДЕО)

Барселона постигна убедителна победа с 3:0 като домакин срещу Елче в отложен мач от 1-ия кръг на Ла Лига. Лионел Меси отбеляза два гола за каталунците, а един добави Жорди Алба.

През първото полувреме футболистите на Барселона не действаха концентрирани и нямаше темпо в тяхната игра.

Барселона можеше да поведе още във 2-ата минута. Лионел Меси подаде към Мартин Брайтуайт, който веднага продължи към Тринкао. Португалецът стреля, но Едгар Бадия спаси.

Елче направи много сериозен пропуск в 5-ата минута. Пред Лукас Бой се откри страхотна възможност, но ударът му не бе точен и топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Барселона направи много голям пропуск в 20-ата минута, когато Лионел Меси подаде към Тринкао, който бе на чудесна позиция, но стреля в обсега на Едгар Бадия, който успя да спаси с лявата си ръка.

Десет минути по-късно Лионел Меси центрира от фаул в наказателното поле на Елче, където Френки де Йонг стреля с глава, но Едгар Бадия спаси, след което при добавката Жорди Алба стреля от много малък ъгъл, но в аут.

Барселона поведе с 1:0 в 48-ата минута, когато Педри подаде към Лионел Меси. Аржентинецът направи двойно подаване с Мартин Брайтуайт, което бе завършено от Меси, пращайки топката във вратата на Бадия.

Каталунците удвоиха своята преднина в 69-ата минута. Френки де Йонг направи отличен пробив между двама играчи на Елче, след което нахлу в наказателното поле и подаде към Лионел Меси, който финтира двама играчи и вкара топката във вратата на Бадия.

Барселона вакра трети гол четири минути по-късно. Лионел Меси с много добър пас намери Брайтуайт в наказателното поле на гостите. Датчанинът свали с глава към Жорди Алба, който с удар от въздуха вкара топката във вратата на Бадия за 3:0.

Барселона можеше да вкара четвърти гол в 82-ата минута. Сержиньо Дест получи перфектен извеждащ пас зад гърба на отбраната на Елче, след което напредна и подаде към Антоан Гризман, който бе сам срещу Бадия, но стреля в напречната греда.

Само няколко секунди по-късно Гризман направи нов много сериозен пропуск. Усман Дембеле подаде към Антоан Гризман, който финтира вратаря Едгар Бадия и го преодоля, но след това стреля от много малък ъгъл в аут.

Барселона е трети с 50 точки, а Реал Мадрид е втори с 52, Атлетико Мадрид е лидер с 55 точки и мач по-малко от своите преследвачи. Севиля е четвърти с 48 точки и мач по-малко от „блаугранас“ и „кралете“.