Барселона стартира сезона в Ла Лига с фиаско

Барселона започна сезона в Ла Лига с фиаско, след като загуби с 0:1 от Атлетик Билбао на „Сан Мамес“.

Каталунците бяха без своята голяма звезда Лионел Меси, а часове преди началото на двубоя от групата на отбора отпадна и Филипе Коутиньо, който ще продължи кариерата си в Байерн Мюнхен. На резервната скамейка за Барселона останаха Иван Ракитич и Серхио Бускетс.

Иняки Уилямс направи отличен пробив в 7-та минута и отправи много силен удар, но Марк-Андре тер Стеген спаси.

Уилямс надбяга Жерар Пике в 15-та минута и стреля, но Тер Стеген спаси.

Барселона пропусна страхотна възможност да поведе в резултата в 33-та минута, но след удара на Луис Суарес топката се спря в десния стълб на вратата на Унай Симон.

Луис Суарес получи мускулна травма и бе сменен принудително в 37-та минута от Рафиня Алкантара.

Рафиня отправи хубав удар в 44-та минута, но топката се спря в напречната греда.

През второто полувреме Барселона имаше пълно превъзходство, но Атлетик Билбао се възползва от една от малкото си възможности пред Марк-Андре тер Стеген, за да стигне до победния гол в срещата.

Пред Рафиня се откри добра възможност в 53-та минута, но след удара му с глава топката премина над напречната греда и излезе в аут. Иван Ракитич отправи опасен удар в 70-та минута, но над напречната греда в аут.

Рафиня Алкантара се пребори с двама играчи на Атлетик в 80-та минута и отправи опасен удар, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Унай Симон.

Антоан Гризман пропусна добра възможност да вкара в 84-та минута. Французинът стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Унай Симон.

Атлетик Билбао отбеляза победния гол в срещата в 89-та минута, когато Андре Капа центрира в наказателното поле на Барселона, където Аритс Адурис вкара страхотен гол със странична ножица, изпращайки топката неспасяемо във вратата на Тер Стеген.

Барселона имаше възможност да изравни резултата в първата минута на добавеното време на двубоя, когато след центриране от фаул Клеман Ленгле стреля с глава, но Унай Симон се намеси решаващо и изби в корнер.