Айнтрахт Франкфурт започна сезона с победа, като се наложи над Хофенхайм с минималното 1:0 с гол на Хинтерегер. Това се случи след 35 секунди игра.

Домакините започнаха срещата ударно като стигнаха до попадение след само 35 секунди игра. С първата си атака футболистите на Адолф Хютер стигнаха до корнер. След късо разиграване Филип Костич центрира топката, а непокритият Мартин Хинтерегер изпрати топката във вратата на гостите след силен удар с левия крак от воле. В 41-та минута Хофенхайм стигна до попадение, на Денис Гайгер, която с хубав удър по трева възобнови равенството, но само за кратко. Главният арбитър отмени гола заради засада.

В началото на второто полувреме от Айнтрахт Франкфурт се опитаха да увеличат преднината, но до гол така и не се стигна. Гостите също имаха шансове да възобновят равенството, но Кевин Трап се справи с атаките и запази вратата си суха. Домакините контролираха развоя на мача и така стигнаха до минимална победа с 1:0.

“Орлите” са шестият отбор, който постигна победа в първия кръг от шампионата и заради головата им разлика заемат шеста позиция във временното класиране.