Осмият кръг в Бундеслигата започна с равенство между Майнц и Борусия Мьонхенгладбах, които завършиха 1:1 на „Мева Арена“. С този хикс тимът на Бо Хенриксен събра 9 точки и се намира на 12-ата позиция във временното класиране, където Гладбах вече е 9-и с 10 точки в актива си.

Първото полувреме на мача в провинция Райнланд-Пфалц бе сравнително скучно, тъй като и двата отбора не искаха да рискуват и нямаше сериозни положения пред двете врати.

Статуквото се промени в началото на второто полувреме, след като Щефан Лайнер си вкара автогол и зарадва феновете на домакините.

„Жребчетата“ обаче, реагираха светкавично и в 57-ата минута изравниха. Франк Онора прати прехвърлящо центриране в наказателното поле и намери Тил Клайндинст, който насочи топката неспасяемо в мрежата на Майнц – 1:1!

Последваха по-силни минути за домакините, които притиснаха Борусия Мьонхенгладбах, а в 81-ата минута Максим Лайч засече центриране от пряк свободен удар, но отблизо прати топката над вратата.

В края на мача и Борусия Мьонхенгладбах имаше няколко положения, но повече голове не паднаха и двата отбора взеха по една точка след сблъсъка помежду си.