Младежкият национален отбор на България завърши наравно 1:1 при гостуването си на Уелс в европейска квалификация. „Лъвчетата“ поведоха чрез Владимир Николов в 61-ата минута, но „драконите“ изравниха две минути по-късно чрез Самюел Пиърсън. Българите на практика са без шансове за класиране, като остават с 9 точки след 8 мача, а вторият Нидерландия е с 14 и два мача по-малко.

България започна по-добре, като в 3-ата минута Кристиян Добрев стреля неточно. Футболистът на Славия затрудни вратаря Шепърд 9 минути по-късно.

В 24-ата минута Силвестър Джаспър прати топката в аут. Уелсците отговориха с два неточни удара на Торп и Вейл малко след това.

Втората част започна с добър шанс за „лъвчетата“, но Филип Кръстев пропусна. В 53-ата минута Дамян Христов спаси хубав изстрел на Уилиямс. Шест минути по-късно точен удар на Илия Груев бе спасен от Шепърд.

България поведе в 61-ата минута, като точен бе появилият се от резервната скамейка Владимир Николов. Само две минути по-късно Самюел Пиърсън успя да възстанови равенството. До края на срещата сериозните опасности пред двете врати липсваха.