Байерн Мюнхен разгроми Хайденхайм с 4:0 като гост на „Фойт-Арена“ в мач от 30-ия кръг в Първа Бундеслига. През първото полувреме баварците стигнаха до три гола, дело на Хари Кейн, Конрад Лаймер и Кингсли Коман, докато през втората част за Байерн точен бе Йозуа Кимих.
След този успех Байерн Мюнхен натрупа 72 точки в актива си, като дръпна на 9 от втория Байер Леверкузен, който обаче с мач в запас. Хайденхайм продължава да се бори за оцеляването си в елита, намирайки се на 16-о място с 22 точки.
Двубоят започна с натиск от страна на баварците, които поведоха още в 13-ата минута, когато Майкъл Олисе проби през средата и комбинира с Хари Кейн, който овладя с гръб, но се обърна и с удар към долния ляв ъгъл на вратата порази целта.
Байерн Мюнхен удвои преднината си в 19-ата минута, когато Серж Гнабри изведе Конрад Лаймер зад гърба на отбраната на Хайденхайм. Австриецът имаше време да овладее, да си поведе топката, след което и да я прати покрай Кевин Мюлер.
В 22-рата минута Хари Кейн стреля от с глава от близко разстояние, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Кевин Мюлер.
В 29-ата минута Майкъл Олисе навлезе в наказателното поле на домакините и шутира към долния ляв ъгъл, но Мюлер се намеси и отрази.
Най-доброто положение за Хайденхайм до този момент в срещата дойде в 33-ата минута, когато Зиролд Конте си отвори пространство за удар към вратата на баварците, но не успя да намери очертанията ѝ.
Две минути по-късно Адриан Бек стреля от границата на наказателното поле на баварците, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Йонас Урбих.
Баварците забиха трети гол във вратата на домакините в 36-ата минута, когато Хари Кейн изведе Рафаел Герейро в наказателното поле на Хайденхайм, но ударът на португалеца бе отразен от Кевин Мюлер. Последва добавка на Кингсли Коман от малък ъгъл, който оплете топката в мрежата.
Байерн Мюнхен не намали оборотите на старта втората част и стигна до четвърти гол в 56-ата минута, когато Рафаел Герейро проби отляво в наказателното поле на Хайденхайм и комбинира по земя към Йозуа Кимих, който с удар към долния ляв ъгъл порази целта.
В 59-ата минута Хари Кейн излезе на стрелкова позиция и не се поколеба да шутира, но Кевин Мюлер отрази.
Две минути по-късно Мюлер отрази удар, който този път бе отправен от страна на Майкъл Олисе.
В 65-ата минута домакините можеха да вкарат почетен гол, след като Зиролд Конте излезе очи в очи с Йонас Урбих, но младият страж на Байерн Мюнхен отрази.
До края на двубоя Байерн Мюнхен владееше инициативата, но така и не стигна да пети гол във вратата на Кевин Мюлер.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

