Беларус и Люксембург направиха равенство 1:1 в двубой от нашата група в Лига на нациите. „Белите криле“ може да съжаляват, че не постигнаха успех, тъй като изпуснаха дузпа и още няколко шанса.

Още в 11-ата минута Беларус можеше да води, но Валери Громко сгреши от бялата точка. Попадението за домакините, играещи на „ЗТЕ Арена“ в Унгария, дойде след почивката. В 54-ата минута Сергей Политевич беше точен за 1:0.

Беларуските национали получиха и още една дузпа за фал срещу Валери Бочеров, но тя бе отменена със съдействието на ВАР.

За жалост на Беларус, следващото показване на бялата точка бе срещу него. Люксембург получи право да изпълни наказателен удар в 78-ата минута, който Жерсон Родригес вкара за 1:1.

Беларус е с 6 точки на второ място във временното класиране. Лидер е Северна Ирландия (7 т.), а след беларусите са родните национали с 5 пункта. За Люксембург днешната точка е втора.

На живо: В Белфаст става страшно - България допусна пети гол