Беласица Петрич и Дунав Русе постигнаха важни победи в 13-ия кръг на Втора лига, а регионалното дерби между Локомотив Горна Оряховица и Ловеч завърши 0:0. Петричани стигнаха до успех с 2:0 над Спартак Плевен с 2:0 и с 23 точки се изкачиха на трето място в класирането.

Финландецът от албански произход Ирфан Садик откри резултата за Беласица в началото на второто полувреме, а след час игра Аксел Таонса удвои.

Твърде малко от Ботев Враца и Локомотив Пловдив - 0:0

Дунав сложи край на серията от шест поредни победи на ЦСКА 1948 II и се наложи с 2:1 на стадиона в Бистрица.

Главен съдия на мача беше младата и талантлива Кристина Георгиева, която се справи перфектно със задачите си. Успехът за дунавци и техния треньор Георги Чиликов донесе защитникът Джан Хасан 7 минути преди края на срещата, а с 19 точки тимът е на 8-о място в класирането.