Реал Мадрид стигна само до 2:2 с Брюж на своя "Сантиаго Бернабеу" в мач от втория кръг в груповата фаза на Шампионска лига.

"Белия балет" изигра още един лош мач като в крайна сметка дори може да се радва, че не загуби при положение, че на почивката резултатът бе 0:2, а изравнителният гол дойде 5 минути преди края на редовното време.

Главно действащо лице в Мадрид бе и българският съдия Георги Кабаков, който имаше честта да свири двубоя. На два пъти VAR влезе в действие за Кабаков и помощниците му Мартин Маргаритов и Деян Вълков, помагайка им да зачетат предварително отменени голове на Брюж и Реал. В края на мача пък Кабаков правилно остави белгийците с човек по-малко на терена.

В първия си мач от групата Реал загуби с 0:3 от ПСЖ и така се поставя в трудна ситуация още в ранните фази на кампанията. За Брюж пък това бе втора точка.

Още рано в мача стана ясно, че двубоят няма да е разходка в парка за "белия балет". В 9-ата минута два смъртоносни паса на ръба на засадата доведоха до първия гол в полза на Брюж. Пърси Тау бе изведен чудесно, след което пусна успореден пас на Емануел Денис, който нямаше проблем да реализира от няколко метра.

Първоначално Георги Кабаков не призна гола заради засада. VAR обаче се притече на помощ и повторението показа на българския рефер, че е сбъркал, така че голът бе признат.

В следващите минути Лука Модрич и Рагаел Варан пропуснаха шансове за Реал, но като цяло "белия балет" не убеждаваше с играта си.

Така се стигна до втори удар по суперфаворита. Груба грешка в центъра на терена направи Модрич. Денис открадна топката и с голяма крачка напредна очи в очи с Тибо Куртоа, след което майсторски го прехвърли. В края на полувремето удар на Тони Кроос мина покрай вратата и така почивката дойде при 0:2.

Зинедин Зидан реагира на почивката като замени Начо с Марсело. По-голямата новина бе смяната на вратарите като Алфонс Ареола влезе на мястото на Тибо Куртоа.

От първата минута "белия балет" тръгна да гони попадения. Въпреки това, първата опасност за полувремето бе акция на Денис, който бе близо до хеттрик, но все пак Ареола спаси.

Веднага след това, в 55-ата минута, Реал успя да вкара чрез Серхио Рамос с глава, макар отново голът първоначално да не бе зачетен заради засада. Въпросният според момент бе при центрирането на Карим Бензема към капитана на Реал. Ситуацията бе много тънка, но VAR показа, че все пак засада няма.

Така Реал намали, а оставащото време до края бе достатъчно и за пълен обрат. В следващите минути обаче домакините не успяха да упражнят сериозен натиск, който да доведе до изравнителен гол.

Решителните моменти дойдоха в самия край и главно действащо лице отново бе Кабаков. Той видя правилно ситуацията и извади втори жълт картон , и съответно червен на Рууд Вормер.

От отсъденото нарушение Тони Кроос центрира в наказателното поле, където Каземиро се пребори с бранителите на Брюж и с отличен изстрел с глава в далечния ъгъл вкара за 2:2.

До края Реал се втурна в атаки в опит за пълен обрат, но такъв нямаше, така че "белия балет" записа ново разочарование в турнира.