Реал Мадрид спечели с 4:0 домакинството си на Осасуна от 9-ия кръг на Ла Лига. Въпреки проблемите в защита, „лос бланкос“ запазиха „суха мрежа“. До Антонио Рюдигер като централен защитник се подвизава Орелиен Чуамени.

В нападение също нещата се получиха за мадридчани. Джуд Белингам продължи наказателната си акция, като се разписа на два пъти, по едно попадение прибавиха Винисиус Жуниор и Хоселу. В края последният изпусна дузпа.

След разгромната победа Реал поведе временното класиране на Ла Лига. Тимът, воден от Карло Анчелоти, е първи с 24 точки, докато Осасуна заема 10-ото място с 10.

Реал влезе чудесно в мача и поведе още в 9-ата минута. Дани Карвахал намери Джуд Белингам в наказателното поле и той се разписа от чиста ситуация за 1:0.

След почивката „лос бланкос“ вдигнаха оборотите и съвсем отвяха Осасуна. В 54-тата минута Реал удвои преднината си. Белингам се разписа за втори път, като този път в ролята на асистент влезе Федерико Валверде.

В 65-ата минута дойде ред и на Винисиус. Бразилецът матира Серхио Ерера с хубав удар в долния десен ъгъл.

Пет минути по-късно Винисиус комбинира с Хоселу, който се разписа за 4:0. До края мадридчани можеха да направят победата си още по-убедителна, но в 83-тата минута Хоселу пропусна да се разпише от бялата точка.

В следващия кръг от Ла Лига Реал Мадрид гостува на Севиля, докато Осасуна посреща Гранада.